Empik #premieraonline Pismo. Magazyn opinii
Cecylia Malik, Filip Springer i Tomek Michniewicz – Jak być blisko natury, ale jej nie szkodzić? – środa, 5 kwietnia, godz. 20:00
Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, chiński, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest. Jego ostatnia książka „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz” została nominowana do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2019 oraz do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Razem z Julią Fiedorczuk założył Szkołę Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie.
Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji w Trójce, Jedynce, Radiu Zet, a także współzałożyciel Radia 357. Laureat m.in. nagrody National Geographic „Traveler”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Autor szkoleń z kontroli stresu i wystąpień publicznych oraz jeden z najwyżej cenionych mówców motywacyjnych w Polsce.
Cecylia Malik – krakowianka, artystka wizualna i aktywistka ekologiczna. Autorka wielu projektów artystycznych, m.in. „365 Drzew” i „6 rzek” oraz filmu dokumentalnego „Raj na ziemi” o miłości pary bezdomnych. Współtwórczyni akcji w obronie Krakowskiego Zakrzówka przed zabudową „Modraszek Kolektyw” i cyklicznej imprezy na Wiśle „Wodna Masa Krytyczna” oraz liderka ogólnopolskiej kampanii społecznej „Siostry Rzeki” . Laureatka wielu nagród, m.in. Człowieka Polskiej Ekologii za rok 2017 i Nagrody Katarzyny Kobro za 2018. Cecylia Malik łączy sztukę i aktywizm. Wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin organizuje protesty kreowane jako happeningi i dzieła sztuki w przestrzeni publicznej. W 2017 zainicjowała akcję „Matki Polki na wyrębie” skierowanej przeciwko LEX Szyszko. Należy do Koalicji Ratujmy Rzeki.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Empik/Zdjęcie główne: Empik